• 2023-02-10

Prieš daugiau nei pusmetį įsteigta Atsakingos vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ plečiasi – prie asociacijos veiklos prisijungė Alytaus miesto vandentvarkos įmonė „Dzūkijos vandenys“. Pastaroji tapo ketvirtąja asociacijos nare. Iki šiol atsakingos vandentvarkos asociacijai priklausė jos steigėjos: trijų didžiausių šalies miestų vandentvarkos įmonės – „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“. „Dzūkijos vandenims“ prisijungus, atsakingos vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ tampa didžiausia – t. y. paslaugas didžiausiam gyventojų skaičiui teikiančia vandentvarkos asociacija šalyje.

Jurijus Červiakovskis, bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorius, sako, kad prisijungti prie Atsakingos vandentvarkos asociacijos veiklos buvo nuspręsta, nes sutapo požiūris į vandentvarkos sektoriaus ateitį: noras keistis sistemiškai, technologiškai, vertybiškai, o taip pat inicijuoti pokyčius, reaguojant į šalies ir pasaulio aktualijas.

„Jungtis skatina noras būti su didžiausiomis įmonėmis: asociacijos „Vandens jėga“ iškelti tikslai atitinka mūsų lūkesčius. Norime būti viena moderniausių vandentvarkos įmonių, kuriai nereikėtų „vytis“ Europos Sąjungos numatytų kokybinių reikalavimų. Siekiame tapti viso Dzūkijos regiono vandentvarkos lydere. Džiugu, kad naujoji asociacija pasiryžusi didinti ir vandentvarkininko profesijos prestižą: norisi, kad darbuotojai patys ateitų ir norėtų pas mus dirbti“, – sprendimą jungtis prie Atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“ komentuoja J. Červiakovskis.

Atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“ vadovas Marius Švaikauskas džiaugiasi prie Asociacijos prisijungusia nauja nare ir tikina, kad plėtra bus vykdoma ir toliau. Tikimasi, kad iki šių metų pabaigos prisijungs dar 1 nauja narė. Iš viso asociacija turi planų iki 2025 m. jau vienyti 8 didžiąsias šalies vandentvarkos įmones ir suteikti reikšmingą pagalbą LR Aplinkos ministerijai, įgyvendinant vandentvarkos reformą ir iš esmės pertvarkant sektorių.

„Esami atviri ir kviečiame jungtis visas vandentvarkos įmones, kurios siekia pokyčių ir lyderystės vandentvarkoje. Vandentvarkos sektoriuje pokyčiai yra būtini ir neišvengiami. ES teikiama finansinė parama ir priimtos direktyvos įpareigojo Lietuvą iki 2033 metų pertvarkyti vandentvarkos sektorių – pasiekti esminių vandentvarkos įmonių veiklos efektyvumo, tokių kaip nuotekų išvalymas, nulinė išvalytų nuotekų tarša, vartotojų prijungimas prie centralizuotų sistemų, rodiklių. Suvieniję jėgas ir veikdami drauge galime nuveikti daugiau, ypač, kai iš visų narių matau norą bendradarbiauti ir ieškoti tinkamiausių sprendimų tiek tarpusavyje, tiek su skirtingomis šalies institucijomis, veiklos reguliuotoju, bendruomenėmis“, – sako M. Švaikauskas.

„Dzūkijos vandenims“ prisijungus prie atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“, pastaroji atstovaus jau daugiau nei pusei (t. y. daugiau nei 51 proc.) šalies gyventojų, kuriuos aptarnauja ir paslaugas teikia vandentvarkos įmonės. „Vandens jėga“ tampa didžiausia – paslaugas didžiausiam gyventojų skaičiui teikiančia vandentvarkos asociacija šalyje.

Šiemet ir kitais metais „Vandens jėga“ planuoja aktyviai dalyvauti, įgyvendinant vandentvarkos sektoriaus pertvarkos modelį: formuoti ir teikti pasiūlymus poįstatyminių geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo teisės aktų rengimui, inicijuoti pokyčius vandentvarkos sektoriaus veiklos reguliavime, pradėti bendradarbiavimą su tarptautinėmis vandentvarkininkus vienijančiomis organizacijomis.

Atsakingos vandentvarkos asociaciją „Vandens jėga“ įsteigė trijų didžiausių šalies miestų vandentvarkos įmonės – „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“. Šios bendrovės aptarnauja daugiau nei 1 mln. 103 tūkst. gyventojų arba beveik 49 proc. visų gaunančių centralizuotas vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas šalyje. Tai yra pačios pažangiausios vandentvarkos sektoriaus įmonės, turinčios patirties inicijuojant ir įgyvendinant nacionalinės reikšmės vandentvarkos projektus.

UAB „Dzūkijos vandenys“ užtikrina vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas Alytaus mieste daugiau nei 28.000 klientų. Šiuo metu bendrovė eksploatuoja: 222,27 km vandentiekio tinklų, 215,43 km ūkio-buities nuotekų tinklų, 144,3 km paviršinių (lietaus) nuotekų surinkimo tinklų, 3 vandenvietes, 2 antrojo vandens pakėlimo stotis, 2 geriamojo vandens paruošimo stotis, 7 vandens spaudimo padidinimo siurblines, 45 nuotekų nuvedimo siurblines, nuotekų mechaninio ir biologinio valymo, dumblo tvarkymo įrenginius.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *